ADO Den Haag blijft steken op een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam
ADO Den Haag heeft zaterdagmiddag z’n 3e oefenwedstrijd afgewerkt. Eredivisionist Sparta Rotterdam was gastheer op het complex van de Jonge Spartaan in Middelharnis, op Sportpark Spartacus. De wedstrijd stond in het teken van het goede doel. De opbrengst van de recette zal gedoneerd worden aan de stichting ALS Nederland. Zij financiert wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en behandeling van ALS en aanverwante ziekten PMA en PLS. De wedstrijd eindigde in een 1 – 1 eindstand, een stand die bij rust al op het scorebord te lezen viel. Op basis van de tweede helft hadden de Hagenaars meer verdiend. In de voorbereiding van vorig seizoen trokken de Rotterdammers in Rijswijk toen nog met 2 – 1 aan het langste eind.
1e Helft
Vanaf de aftrap pakten de Rotterdammers het initiatief. De eerste mogelijkheid was voor de Eredivisionist in de persoon van SaÏd Bakari maar doelman Hugo Wentges reageerde goed op de inzet. Nauwelijks één minuut later moest aanvoerder Kűrşad Sűrmeli bij de Hagenaars geblesseerd afhaken en werd vervangen door Finn de Bruin. Na ruim twintig minuten kreeg de Noor Tobias Lauritsen de kans op de 1 – 0 maar opnieuw Wentges wist dit te voorkomen. Niet veel later, rond het halfuur kwamen de Kasteelbewoners toch op voorsprong (1 – 0) maar daar was wel een blunder van Wentges voor nodig. Lang kon Sparta niet van de voorsprong genieten. Een uitstekend genomen vrije trap door Daryl van Mieghem leek door Jort van der Sande nog net getoucheerd te worden maar de bal verdween rechtstreeks achter doelman Nick Olij in het net(1 – 1). Met deze score brak ook de rust aan.
2e Helft
Bovenliggende partij
Na de rust was KKD ploeg ADO Den Haag de bovenliggende partij. Onder meer Jari Vlak, Joël Ideho en Daryl van Mighem en invaller Mike Houwaart kregen kansen op de 1 – 2 maar meermaals greep de Rotterdamse doelman goed in. De Rotterdammers kregen vlak voor tijd nog een grote kans maar invaller doelman Kilian Nikiema wist dit te voorkomen. Bij de Hagenaars werd er ruim een kwartier voor het einde nog volop gewisseld wat de Spartanen al rond het uur gedaan hadden.
Eerstvolgende wedstrijd
Volgende week zaterdag (20 juli) komt de selectie van trainer Darije Kalezić weer in actie en dan is het Belgische Patro Eisden, dat ook op het tweede niveau acteert de tegenstander. Waar deze wedstrijd wordt afgewerkt is nu nog niet bekend.
Karakteristieken
Sparta Rtd. – ADO Den Haag: 1 -1 (1 – 1)
Scoreverloop : 31e min. 1 – 0 Lauritsen, 38e min. 1 – 1 v.Mieghem
Scheidsrechter : Rick Sturm
Toeschouwers : ca. 1.200
Opstelling Sparta Rtd.: Olij, Bakari (62/Nassoh), Meissen (30/Quintero), Velthuis (62/Oufkir), v.d.Kust (46/Kleijn), Baas (30/de Guzman), Verschueren (62/Warmerdam), Clement (62/Baas), Neghli (62/Reith), Lauritsen (62/Meissen), Mito (62/Rosario)
Opstelling ADO Den Haag : Wentges (73/Nikiema), v.d.Sloot (73/Heesen),Esajas (73/Does),Waem (89/Őzen), Boakye (73/Payne), Sűurmeli (c)/(9/de Bruin), Schalk (73/Houwaart), Vlak (73/Maasland), v.Mieghem (73/Dijkhuizen), v.d.Sande (73/Struick), Ideho (73/Karijowidjojo)
Redactie : Rob Blankenstein
Foto’s : ADOFans.nl