Cricket | Regen verpest Topklassederby HBS – VCC; Quick houdt koppositie vast in Hoofdklasse

Foto: Ryan Klein maakte voor het eerst honderd runs voor zijn club Voorburg CC (foto: Catch of the Day BV)

De doorgaans interessante streekderby HBS – VCC kende afgelopen weekend geen resultaat. VCC zette een totaal neer van 266 runs en had al op de eerste bal van de HBS-innings Lehan Botha te pakken, maar daarna bleef het regenen. De teams delen nu de punten. HCC verloor bij VRA. In de Hoofdklasse blijft Quick aan kop na ruime winst bij Eindhoven.

In de ochtenduren kon er op Craeyenhout nog gewoon worden gespeeld. VCC’er Ryan Klein, die niet is geselecteerd voor het Nederlands team, profiteerde volop van de afwezigheid van zijn broer Kyle bij HBS en maakte zijn eerste century. Met precies 100 runs bleef Klein ongeslagen. Gavin Kaplan, terug in de Voorburgse line-up, vierde zijn terugkeer met een halve century. Joris van Oosterom nam 4-40 voor de Kraaien.

VRA verslaat HCC

HCC werd ingestuurd en keek na het vlotte verlies van enkele topbatsmen aan tegen een weinig imposante tussenstand van 52/4. Zes Haagse batters maakten meer dan twintig runs, maar de topscore was slechts 35 (Patel) en dat betekende dat HCC voor 204 all out was in de laatste over. De verrassende uitblinker in de Amstelveense aanval was Johan Smal, die 2-10 nam: twee bowleds in de top-4 met loom ogende inswingers.

Johan Smal en Teja Nidamanuru leken vervolgens naar de target toe te wandelen, totdat Justin Trijzelaar in de zeventiende over beide batsmen gevangen kreeg. De wedstrijd leek weer open te liggen, maar Shariz Ahmad en Ibaad Zaidi (70 not out) hielden de punten in Amstelveen met een ongeslagen partnership van 125 runs voor het zesde wicket.

Nu het Nederlands elftal Canada speelt en HCC geen spelers hoeft af te staan, hebben de Hagenaars een goede kans om op te stomen naar de hoogste regionen van de Topklasse, hoewel RCC een geduchte concurrent is. Op 13 juni speelt HCC thuis tegen HBS en op 20 juni bij Hermes DVS.

Quick krachtig in Hoofdklasse

Eindhoven postte weliswaar een aardige score van 234/7 (Mohanty 114 not out, Rossouw 3-35, drie vangen voor gelegenheidskeeper Daan Vierling), maar vooral dankzij een century van Sam Voss (117 not out met acht zessen) en Doc Mol met 57 konden de Hagenaars zingend terug naar de Hofstad.

In dezelfde klasse verloren de reserves van Voorburg CC met 293-218 van het bezoekende Rood en Wit. Harsh Rathore en Patient Charumbira maakten beiden precies een halve century voor de thuisclub.

De vrouwencompetitie ligt stil aangezien het Nederlandse vrouwenteam in Engeland deelneemt aan de T20 World Cup – met acht speelsters uit de Haagse regio in de selectie.