Voetbal | ADO Den Haag vrouwen verrast landskampioen FC Twente in eigen huis

(L-R)

De vrouwen van ADO Den Haag kwamen zondagmiddag in actie op het kunstgrasveld van Sportpark Schreurserve in Enschede tegen de vrouwen van FC Twente. Na de tweede opeenvolgende winstpartij tegen Excelsior Rtd. was er aan Haagse zijde toch stille hoop dat het bezoek bij de Tukkers in ieder geval een punt zou opleveren. De vrouwen van trainster Sandra van Tol verraste vriend en vijand door de Tukkers met 0 – 1 te verslaan. Victoria Boerboom (foto) profiteerde tien minuten na rust van een te korte terugspeelbal van Alieke Tuin en gaf de Belgische doelvrouw Diede Lemey het nakijken.

De middag op het Sportpark begon met een lentezonnetje, maar deze maakte na rust plaats voor een pittige bui. De weersomstandigheden waren illustratief voor de thuisploeg. Het duurde lang voordat er grote kansen te noteren vielen. Na iets meer dan een halfuur spelen was Bo Vonk dicht bij een doelpunt voor de bezoekers. De verdedigster had een fraaie knal in huis, maar de doelvrouw van de thuisploeg bracht redding. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd  was er nog een grote kans op de gelijkmaker, maar van dichtbij werd het schot van de ingevallen Eva Oude Elberink  geblokt. Ook de ingevallen Sophie Proost rook aan de 1-1, maar haar schot werd gepakt door ADO-keeper Barbara Lorsheyd.

Strijd om veilige 9e plaats duurt voort

De onverwachte winst van de Haagse vrouwen bleek achteraf meer dan welkom want de concurrent voor de veilige 9e plaats in de EuroJackpot Eredivisie vrouwen  Hera United pakte ook de volle buit door thuis SC Heerenveen te verslaan. Met nog vier wedstrijden te gaan staat de ploeg van Sandra van Tol nog steeds twee punten achter op de Amsterdamse vrouwen.

Eerstvolgende wedstrijd

Zondag 26 April staat op het AFAS Trainingscomplex in Wijdewormer de uitwedstrijd tegen AZ op het programma.     

Karakteristieken

FC Twente – ADO Den Haag :  
0 – 1  (0 – 0)

Scoreverloop
: 55e min. 0 – 1 Boerboom

Gele kaarten :  Vonk, Viehoff (ADO Den Haag)

Scheidsrechter
: Dave Steenis


Toeschouwers :
 350       

Opstelling FC Twente : Lemey, v.d.Vegt, v.Ginkel, Knol, Brake, Elberink, Tuin (63/Gelevert), Groenewegen (71/Verdaasdonk), Hendriks (46/Proost), Ravensbergen, Ivens (63/Pennock)

Opstelling ADO Den Haag : Lorsheyd,Vonk (67/Vroegindeweij) , v.Mierlo, Sonoda, Dupon (46/den Turk), v.d.Ende (67?blom), Koeleman, Boerboom (67?viehoff), v.Schaik , Boussatta , Prins (75/de Bondt)

Redactie: Rob Blankenstein
Portretfoto/Angelo Blankenspoor/ADO Den Haag