Amar Ćatić behoedt ADO Den Haag voor puntverlies tegen Telstar

Na het late gelijkspel afgelopen vrijdagavond thuis tegen FC Volendam ontvingen de Hagenaars maandagavond in het Cars Jeans Stadion Telstar een wedstrijd die eerder werd afgelast vanwege de gevolgschade van storm Eunice.

1e Helft

Na een zeer matige wedstrijd trok de thuisploeg uiteindelijk met 2 – 1 aan het langste eind na een 0 – 0 ruststand, De thuisploeg begon aan de wedstrijd in dezelfde basisopstelling als tegen FC Volendam. In de eerste helft die van een bedenkelijk niveau was kregen de bezoekers de beste kansen. Met name de 100% kans die aanvoerder Glynor Plet vlak voor rust verprutste door één meter voor de doellijn nog kans te zien om de bal op de lat te schieten was kenmerkend voor het gebrek aan scorend vermogen voor de bezoekers.

Ook de 1 op 1 kans van middenvelder Sven van Doorn met doelman Alessandro Damen bleef zonder gevolgen voor de Hagenaars.  Na een kleine tien minuten was Ozan Kökcü dicht bij de openingstreffer maar hij plaatste de bal aan de verkeerde kant van de paal.  De eerste echte kansen voor de thuisploeg ontstonden ook in die laatste fase van de eerste helft waarbij Sem Steijn en daarna Samy Bourard na goed terugleggen van Thomas Verheydt de 1 – 0 op zijn schoen had. Met de 0 – 0 zochten de ploegen de kleedkamer op waarbij de ploeg van trainer Giovanni Franken het meest tevreden mocht zijn met deze stand.

2e Helft

Na de thee waarbij Franken had ingegrepen door Jamal Amofa in de kleedkamer achter te laten  ten faveure van Daryl Janmaat kregen de ruim 4.000 toeschouwers wat meer te zien. Binnen vijf minuten was het scheidsrechter Hensgens  die een overtreding binnen de zestien meter van centrum verdediger Ozgur Aktas op Verheydt bestrafte met een strafschop die door de spits werd omgezet in de 1 – 0. Vrijwel direct hierna verzuimde diezelfde Verheydt na een uitstekende actie van Benjamin Reemst om de 2 – 0 aan te tekenen.

De tegenstander uit Velsen kon hier nog maar weinig tot niets tegenover stellen. Ook Dhoraso Klas kreeg een mogelijkheid maar zijn geplaatste schot van buiten de zestien werd door doelman Ronald Koeman jr. tot corner verwerkt. In het bekende Haags kwartiertje was het wachten op de tweede Haagse treffer.  

Centrumspits Plet dacht daar anders over en kreeg daarbij hulp van doelman Damen die de fout inging bij het onderscheppen van een voorzet.  Met nog een kleine tien minuten op de klok ging de thuisploeg op zoek naar de tweede goal.  Het was Amar Ćatić die zo’n vijf minuten na de 1 – 1 de bevrijdende 2 – 1 op het scorebord bracht door op snelheid zijn directe tegenstander op te zoeken en vanuit een moeilijke hoek de bal door de benen van de keeper in het net te plaatsen en daarmee de thuisploeg eindelijk weer eens de drie punten te bezorgde en zodoende puntverlies voorkwam.                                  






Karakteristieken

ADO Den Haag – Telstar:  2 – 1  (0 – 0)

Scoreverloop: 53e min. 1 – 0 Verheydt (p), 82e min. 1 – 1  Plet, 86e min. 2 – 1 Ćatić

Gele kaarten: Aktas, Plet (Telstar)

Toeschouwers: 4.123

Scheidsrechter: Robin Hensgens

Opstelling ADO Den Haag: Damen, Matthys, Kemper, Klas (90+3 Komljenovic), Verheydt, Bourard (89/Seedorf),   (Asante(78/M.Mulder), Amofa (46/Janmaat), Steijn, Reemst, Ćatić


Opstelling Telstar:Koeman, Molenaar, Aktas, Bensabouh, Fernandes(64/Manson Ribeiro), Doorn, Plet, Overtoom (64/Vandermeuelen), Zakir(84/Kruiver), Kökcü(64/Dijkstra), Wolters (71/Blackson)


Redactie: Rob Blankenstein
Foto’s: Fred Reuling